Przejdź do treści

Fundacja WENA

DSC04015

Poznaj niezwykłą historię

Pasja do pomagania!

Zanim zrodził się pomysł stworzenia Muzeum, miłośnicy motoryzacji mogli liczyć na inne atrakcje turystyczne, które były organizowane przez nasz zespół. Jedną z nich jest Rajd Koguta, który zastąpił Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie.

Rajd to trasa turystyczna po Polsce, w której uczestniczą całe rodziny. Nie to jest jednak najważniejsze w tym wydarzeniu. Raid Koguta organizowany jest przede wszystkim z potrzeby pomagania. Cały koszt organizacji ponosi Studio Reklamy WENA oraz Muzeum Motoryzacji WENA. Dochód z Rajdu przekazywony jest w całości no cele charytatywne.

Rajd Koguta to coroczna impreza motoryzacyjna, turystyczna trasa przez Polskę, która ma charakter charytatywny. Odbywa się w weekend Bożego Ciała i gromadzi miłośników zabytkowych pojazdów z całej Polski. Startuje w Oławie, a meta zmienia się co roku. W 2024 roku rajd pojechał do Mrągowa.

Głównym celem Rajdu Koguta jest zbiórka pieniędzy na pomoc chorym dzieciom. Uczestnicy rajdu wpłacają wpisowe, a na trasie przejazdu organizowane są liczne licytacje i zbiórki.

Rajd Koguta to nie tylko impreza motoryzacyjna, ale także piknik rodzinny. W miasteczkach rajdowych odbywają się koncerty, pokazy i animacje dla dzieci. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół.